Ohlédnutí za okrskovou hasičskou soutěží

Každoroční akce okrsku č.1 Kamenice, který sdružuje Sbory dobrovolných hasičů z Kostelce u Křížků, Lojovic, Nechánic, Štiřína a Těptína proběhla v sobotu 12. května 2012 odpoledne na fotbalovém stadionu SK Kostelec u Křížků. Do soutěže se přihlásilo celkem 18 družstev v 6 kategoriích. Kostelec, Nechánice a Těptín reprezentovala družstva žáků mladších a žáků starších. V kategoriích muži mladší a muži starší ( nad 35 let ) se k těmto sborům přidaly ještě Lojovice. Ženská družstva se představila za sbory Kostelec, Lojovice a Těptín a lahůdkou byl v letošním roce požární útok v podání mužů superstarších ( nad 50 let ). Tato kategorie byla na program zařazena tento rok poprvé a kostelečtí pánové si vysloužili za svůj výkon velký aplaus diváků i kolegů hasičů ze všech sborů.
Před již zmiňovanou disciplínou požární útok byla soutěž zahájena tradičně štafetou 4 x60 metrůs překážkami pro družstva mladších a starších žáků. Po nich diváci shlédli muže mladší ve štafetě na10 mpřekážek.
I přes velký počet startujících družstev se podařilo soutěži zachovat rychlý spád a hladký průběh, na které jsme zvyklí z předchozích ročníků. Poděkování zaslouží pořadatelé, rozhodčí i samotní soutěžící.
Vyhlášení výsledků proběhlo při slavnostním závěrečném nástupu. Bez cen, které okrsek získal díky sponzorům by neměla soutěž tu správnou atmosféru. Proto patří velké díky Obecním úřadům Kamenice, Kostelce u Křížků, Sulice a Velké Popovice za finanční podporu, stejně tak panu Černickému z Nechánic a panu Makulovi z Těptína. Věcné dary do letošní soutěže věnovaly firmy Plzeňský Prazdroj - pivovar Velké Popovice a Biella Czech Republic, s.r.o.  kancelářské a školní potřeby Vestec.