Dopravní nehoda dne 19.srpna 2001
v Těptíně

V posledních dvou měsících jsme byli u několika dopravních nehod, ale ta nejhorší se stala v kopci pod Těptínem (nedaleko místa, které místní nazývají U Kozláku) v neděli v podvečer 19. srpna. Poplach byl jednotce dobrovolných hasičů vyhlášen ve 20.29 hodin a naše výjezdová jednotka byla na místě už ve 20.31 hodin. I přesto, že jsme byli na místě za pouhé dvě minuty, 76letou spolujezdkyni se našim záchranářům ani posádce sanitky, která dojela následně na místo neštěstí, zachránit nepodařilo. K havárii favoritu došlo poté, co 46letá řidička vozu – dcera usmrcené  - vyjela za zatáčkou vpravo do příkopu a asi po 40 metrech narazila vozem čelně do stromu. Náraz byl tak silný, že se strom po několika dnech zlomil. Řidička osobního vozu utrpěla zranění a byla převezena do nemocnice, zatímco další spolujezdec - šokovaný pes – z místa tragédie utekl. Tělo usmrcené spolujezdkyně bylo zaklíněno v troskách a těptínští hasiči museli použít vyprošťovací hydraulické zařízení k vyproštění uvězněné osoby. Žena byla uvolněna ze zdemolovaného předku vozu už za pouhých šest minut. Na této smutné akci se podílelo osm dobrovolných hasičů z Těptína.