Dopravní nehoda dne 2.září 2001
v obci Želivec

V neděli 2. září 2001 členové naší výjezdové jednotky SDH Těptín sloužili tak jako už jedenáct let předtím na konci školních prázdnin dopravně-bezpečnostní akci „Prázdniny“. Tyto služby držíme 4 x ročně na začátku víkendu a na jeho konci o velikonočních svátcích a na začátku a konci letních školních prázdnin. Naši členové v těchto dnech vždy odpoledne zhruba do 18.00 hod. jsou se dvěma hasičskými vozy v objektu policie na Nové Hospodě v pohotovosti  pro případ, že se při zvýšeném automobilovém provozu dostanou motoristé v naší oblasti do tísně ( např. dopravní nehoda, požár vozu atd. ). My jim tak můžeme ještě rychleji poskytnout zdravotnickou i technickou pomoc.

Při naší poslední popisované akci zajel do objektu policie na Nové Hospodě i jeden z obyvatelů obce. Potřeboval něco zařídit u místních policistů. Tento motorista se nás ptal, proč jsme v objektu policie. Vysvětlili jsme mu, o jakou akci se jedná. Muž byl naší dobrovolnou aktivitou překvapen a popřál nám, abychom byli raději bez práce a současně poděkoval za všechny motoristy.

Jeho přání o poklidné službě však nebylo vyslyšeno. Už za tři minuty po jeho odjezdu nám byla ohlášena čelní srážka dvou aut v Želivci. Během 60 vteřin jsme byli na místě. Jedním z účastníků byl právě muž, který nám před chvílí děkoval za naši práci.

Nehoda se obešla bez úrazu a my zajistili vozidla proti požáru i místo dopravní nehody. Později jsme také odstranili vozidla z komunikace a uvolnili tak rušný provoz konce prázdnin. Zmiňovaný občan naší obce tak na vlastní oči viděl těptínské hasiče v akci a děkoval nám znovu ...