Oslavy 110. let založení sboru

Datum:

Sobota, 14. Červen 2014 - 9:00

Na sobotu 14. června 2014 byla v Těptíně naplánovaná významná událost, a to oslavy k výročí 110 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Těptín. Slavnost začala v pravé poledne a hned na začátku bylo sboru udělano významné ocenění - Stuha III. stupně k Čestnému praporu. Toto ocenění se uděluje sborům, kteří se dlouhodobě aktivně podílí na šíření dobrého jména a hlavní myšlenky hasičské obce, a je to jedno z nejvyšších vyznamenání, kterého může sbor dobrovolných hasičů dosáhnout. Stuhu k Čestnému praporu nám přijeli předat pánové Lubomír Janeba (1. náměstek starosty SH ČMS) a Oldřich Lacina (starosta OSH Praha-východ). Svojí podporu nám přišli vyjádřit i další hosté jako například starosta obce Kamenice Ing. Pavel Čermák. Po slavnostním úvodu oslav nastal čas pro ukázky hasičské práce, o které jsme požádali sousední sbory. Jako první ukázali své umění dobrovolní hasiči Velké Popovice-Lojovice. Za pomoci plošiny z SDH Jílové u Prahy provedli slaňování (jak starší, tak i nejmladší generace) a záchranu osoby ve výšce. Protože správná narozeninová oslava má mít i své překvapení, tak těptínské hasiče překvapili členové Staré gardy SDH Vranov v podobě ukázky zdolávání požáru v dávné historii. Po ukázce historie přišla na řadu ukázka práce v současné době - simulovaná dopravní nehoda, u které zasahovali všechny složky integrovaného záchranného systému - SDH Dolní Jirčany, Městská policie Jílové u Prahy a Záchranná služba - Asociace samaritánů ČR. Při této nehodě došlo k vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozu s následným ošetřením záchrannou službou, ke zklidnění spolujezdkyně v šoku a ke zpacifikování agresivního podnapilého řidiče hlídkou městské policie. I díky velmi podařeným hereckým výkonům figurantů a profesionální práci všech složek IZS sklidila ukázka velký aplaus od hojného počtu návštěvníků oslav. Jako poslední ukázka bylo předvedení práce mladých hasičů z Těptína v podobě zdolání požáru dřevěné chaloupky. Naše děti se předvedly v dobrém světle a můžeme na ně být právem hrdí. Jako odměnu nejen pro naše děti byla na konci oslav vytvořena oblíbená atrakce hasičských slavností - pěna, ve které se děti mohly důkladně zmáchat. Během celého odpoledne si návštěvníci mohli prohlížet vystavenou techniku od sousedních sborů i od profesionální hasičů ze stanice v Říčanech a z Jílového u Prahy. Všem sborům, kteří nás poctili svou návštěvou a vystavili svou techniku ještě jednou moc děkujeme. Několikrát během odpoledne byla také možnost prohlédnout si zázemí hasičů z Těptína v hasičské zbrojnici. O doprovodný program pro děti se postarala Lesní školka Plamínek. Úspěšnou tečkou oslav a dalším narozeninovým dárkem od pana Heřmánka byl i koncert skupiny Jane´s band, který se protáhl do pozdních nočních hodin.

Foto z akce: http://www.hasiciteptin.cz/galerie