Prověřovací cvičení v budově obecního úřadu

Datum:

Úterý, 6. Květen 2014 - 9:0014:00

Úterní dopoledne krátce po desáté hodině obdržela jednotka sboru dobrovolných hasičů Kamenice-Těptín zprávu z operačního střediska o požáru v budově obecního úřadu v Kamenici. Během deseti minut dorazila jednotka s veškerou svojí technikou na parkoviště před kulturním domem. Těsně za jednotkou obce dorazila i posila z řad profesionálních hasičů, konkrétně ze stanice v Jílovém u Prahy.

Z budovy již byla evakuována většina pracovníků obecního úřadu i ordinace lékařek včetně pacientů. Na první pohled se z otevřených vstupních dveří valil hustý dým. Členové jednotky ihned začali s průzkumem budovy v dýchací technice s cílem lokalizovat ohnisko požáru a vyhledat pohřešovanou osobu. Zároveň bylo vytvořeno dopravní vedení vody s napojením na hydrantovou síť. Pro odvětrání budovy od kouře byl použit přetlakový ventilátor.

Během několika minut byl požár v prvním patře budovy lokalizován a zlikvidován a z výtahu byla vyproštěna pohřešovaná osoba v bezvědomí, kterou členové průzkumného týmu vynesli z budovy na nosítkách a v prostoru před budovou poskytli postižené osobě první zdravotní ošetření...

Takto proběhlo prověřovací cvičení jednotky sboru dobrovolných hasičů Kamenice - Těptín, které nařídil ze své pravomoci zřizovatele starosta obce Kamenice.

Fotografie ze cvičení viz: http://www.hasiciteptin.cz/galerie